Road trip - Azurové pobřeží 1. část

August 5, 2019

 

 

Celý rok jsme přemýšleli, kam povedou naše kroky tohle léto. Nejdříve jsme chtěli až za oceán, prozkoumat nové kontinenty, zažít něco úplně jiného... Jenže pak nám vstoupilo do cesty nové auto a představa rozevlátých vlasů, slunce ve tváři a krocení serpentín v obklopení moře a vinic byla silnější. Vlastně jak říkám já, byl to ten nejlepší nápad, který nás napad! 

 

Nevěděli jsme, co všechno od toho čekat. Nevěděli jsme ani jak si cestu pořádně rozplánovat, abychom toho stihli co nejvíc. Luky měl jasno, jeho cílem bylo hlavně Monaco. No a já, klasicky, chtěla projet všechny kouty Azurového pobřeží křížem krážem. 😁

 

Naplánovat cestu, vymyslet místa, kde spát a co navštívit jsem měla na starost já. Předem jsem si pročítala cestopisy, články a různé rady a tipy, co z této oblasti nevynechat. Bylo toho opravdu hodně! Naštěstí jsme nebyli v časovém presu, takže jsme si toho mohli naplánovat víc a nikam nepospíchat.

 

Cesta

 

Road trip, nakonec tedy vyhrálo zase auto. První, co jsme museli zjistit, je trasa. Chtěli jsme vyrazit na noc a první zastávku udělat v Itálii v Miláně, abychom nejeli nějakých 16 hodin v kuse. Zvolili jsme tedy trasu Německo - Švýcarsko - Itálie - Francie. V Německu jsou dálnice bez poplatků, takže tam jsme nemuseli nic řešit. Co jsme si však museli zajistit už doma, byla Švýcarská roční dálniční známka. Vlastně jiná na výběr ani nebyla, jediná možnost je pouze ta roční, která vás vyjde cca na 1000 Kč. Koupili jsme si jí ve směnárně, když jsme si rozměňovali eura. Můžete jí zakoupit určitě i na hranicích Švýcarska, ale je lepší už po cestě nic neřešit a mít vše připravené. V Itálii i ve Francii se na dálnicích platí už jen mýto, a proto tedy nic dopředu kupovat nemusíte. 

 

Ubytování

 

Veškeré ubytování jsme hledali přes Airbnb nebo přes Booking. Celkově ubytování ve Francii, konkrétně při pobřeží v hlavních letoviscích a během hlavní sezóny je poměrně drahé. Když jsme si doma propočítávali, že jen za ubytování dáme tolik, kolik bychom dali za dovolenou All inclusive pro 2, tak se nám trošku protočily panenky. 😀 Ale řeknu vám, že i tak to za to všechno stálo!! Pokud bychom vybírali nejlevnější ubytování, které jsme našli, tak se dostaneme i na polovinu ceny. My museli hledat hlavně ubytování s parkováním, což jsme napoprvé neudělali a pak běhali po Nice a hledali nějaké levnější parkování.  Nicméně jsme si tu dovolenou chtěli zpříjemnit a brali jsme vždy to lepší, na poměr ceny a kvality za celkem slušné peníze.