Zanzibar - ráj na zemi, kde je všechno HAKUNA MATATA

March 14, 2019

 

Pravá exotika, bílé písčité pláže lemované kokosovými palmami, průzračné moře, vůně koření, tropické ovoce, nedotčená příroda... to vše lze zažít a vidět na ostrově Zanzibar nebo-li svalijsky Unguja, ostrov ležící v Indickém oceánu při východním pobřeží Afriky.

 

Zdravím všechny u mého prvního cestovatelského článku! :) Dost jsem se na tohle psaní těšila, jelikož mi často píšete o různé rady a tipy ohledně cestování. Proto jsem se rozhodla vám to všechno shrnout a naházet sem. Takový malý průvodce pro vás a větší deníček pro mě. :)

 

Dost uváděcích řečí, jdeme na to!

 

Byla to spontánní rychlá akce. S mamkou jsme se rozhodly, že společně poprvé vyrazíme k moři v zimě. Jelikož jsem měla čerstvě po "zkouškovym" a mamka už potřebovala nějaký ten odpočinek od práce, byla pro nás dovča u moře jasnou volbou. Uvažovaly jsme o různých destinacích. Padla Dominikánská Republika, Srí Lanka, a tak dále.  Nakonec to ale vyhrál Zanzibar, jelikož jsme mohly odletět pouze na týden. Zanzibar je malým ostrovem, který za týden zvládnete projet křížem krážem, pokud rádi poznáváte nová místa a nejste pouhými povaleči na pláži jako já s mamkou :D Takže na týdenní dovolenou ideál!

 

Plánování cesty (co vše zařídit před odletem)

 

Jestliže se pro tuhle cestu rozhodnete, určitě je dobré vědět předem pár důležitých informací. 

 

Před cestou potřebujete jediné, a to platný pas, který má platnost alespoň o 6 měsíců delší, než je váš plánovaný pobyt. Ano, tohle si opravdu zkontrolujte, protože já málem odletěla s propadlým pasem. Už jsme měly skoro zaplacenou dovolenou, když jsem si najednou vzpomněla, že pas mi propadl vlastně už před půl rokem. S mamkou to málem švihlo, protože stačilo pár minut a my měly zaplacené 2 letenky, které by nejspíš propadly. :D Musely jsme dovču trochu oddálit a já si narychlo udělala rychlostní pas, za který jsem dala akorát peníze navíc. Vytvoření nového pasu trvalo asi 5 dní, s tím, že 6. den už jsme prostě musely odletět. Nakonec byl zařízen včas a my opravdu odletěly! Jupí!

 

Celou cestu jsme naplánovaly přes cestovku. Bylo to tak por nás jednodušší a myslím, že nás to cenově vyšlo podobně, jako kdybychom si hledaly zvlášť letenky a zvlášť ubytování. Určitě tuto destinaci s cestovkou doporučuju.