top of page

Šárka Kuchta Foodie

S láskou k jídlu

  • Obrázek autoraŠárka Červinková

Veganský tofu dort


Tahle improvizace se vážně povedla!

Už dlouho jsem přemýšlela, co udělám s tofu, které mi leželo v lednici. Chtěla jsem ho využít tentokrát na sladké jídlo. Naštěstí jsem doma měla i zralé avokádo a banány, což mi dohromady udělalo tuhle delikátní kombinaci.

Jelikož máme v rodině zastánce spíše těch "klasických" dortíků, bála jsem se (vlastně radovala), že ho budu jíst celý sama :D Nejprve jsem nikomu neřekla, že hlavní surovinou je vlastně tofu. Počkala jsem si, až všichni dojí, a pak jsem teprve vyšla s pravdou ven :D Kdybych jim ingredience řekla dopředu, každý by se zalekl a dort by ani nevyzkoušel. A tím by přišli o něco tak božského!

Nakonec dort zmizel během dne a já měla nakonec (bohužel) pouze jeden kousek.

Takže pokud se někdo bojíte této kombinace a ingrediencí, rozhodně není čeho! Tofu není v dortu vůbec cítit a díky němu dosáhnete krásně krémové konzistence. Dortík se krásně v puse rozplývá a snědli byste nejraději celý dort sami ! :D

Tak se do něj pustíme :)

 

Co budeme potřebovat

Spodní vrstva:

50 g datlí

30 g sušených fíků (dá se nahradit datlemi)

50 g mandlí

50 g vlašských ořechů

50 g strouhaného kokosu

20 g mletých ovesných vloček

Vrchní vrstva:

1 balení tofu natural

1 zralé avokádo

2 zralé banány

50 ml rostlinného mléka

2 pl kakaa/karobu

20 g kokosového oleje

Sladidlo dle chuti (datlový sirup)

Postup:

Datle si namočíme společně s fíky alespoň na 30 minut do horké vody. Rozemeleme si ořechy, vločky a smícháme s ostatními suchými ingrediencemi. Datle rozmixujeme s fíky do kašovité konzistence a přidáme k suché směsi. Vytvoříme nelepivé těsto, které vytlačíme na dno vymazané formy (vymažeme trochou kokosového oleje).

Na vrchní vrstvu rozmixujeme společně tofu, avokádo, banány a kakao do hladkého krému. Postupně přiléváme mléko, aby se nám krém lépe umixoval a byl jemnější. Mixujeme do té doby, dokud z krému nezmizí kousky tofu. Nakonec přidáme kokosový olej a sladidlo, pokud nám krém přijde málo sladký.

Vzniklý krém nalijeme na spodní vrstvu a dáme ztuhnout do lednice. Krém je trochu tekutější, proto potřebuje být v lednici delší dobu, nejlépe přes noc.

Před podáváním dort ozdobíme ovocem.

Dobrou chuť :)

#Ovoce #Dort #Sladké #Nepečené #Tofu #Vegan #Zdravé #Avokádo

624 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page